Fotomedicus - zdjęcia dla medycyny FOTOMEDICUS - fotografia dla medycyny estetycznej
elfo® - profesjonalne zdjęcia

Precyzja zdjęć od elfo

“FOTOMEDICUS” - zdjęcia i przykłady

Przykładowe zdjęcia i zrzuty ekranu


Bardzo wysoka jakość zdjęć
Zestaw FOTOMEDICUS wyposażony jest w profesjonalny system oświetleniowy, generujący specjalne światło do współpracy z filtrem polaryzacyjnym. Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania zarówno wysokiej jakości zdjęć, wiernie odwzorowujących wygląd pacjenta, jak i przy użyciu filtra polaryzacyjnego, zdjęć obrazujących stan skóry pacjenta (siatkę drobnych naczyń krwionośnych, rumień, przebarwienia i uszkodzenia posłoneczne).
Fragment zdjęcia

Fragment zdjęcia z systemu FOTOMEDICUS odwzorowującego wygląd pacjenta - kliknij by zobaczyć całe zdjęcie


Specjalne światło zestawu FOTOMEDICUS we współpracy z filtrem polaryzacyjnym daje zdjęcia obrazujące stan skóry pacjenta np. siatkę drobnych naczyń krwionośnych. W ten sam sposób można uzyskać też informacje o przebarwieniach na skórze i objawy fotostarzenia.
Fragment zdjęcia z filtrem

Fragment zdjęcia odwzorowującego stan skóry pacjenta - kliknij by zobaczyć całe zdjęcie


Program systemu FOTOMEDICUS posiada funkcje filtrów uwydatniających szczegóły przebarwień dla zdjęć obrazujących stan skóry pacjenta. Poniżej zdjęcie ukazujące siatkę drobnych naczyń krwionośnych w skórze na zbliżeniu fragmentu twarzy, a następnie fragment obrazu pokazujący przebarwienia.
Fragment zdjęcia z filtrem

Fragment obrazu ukazującego siatkę drobnych naczyń krwionośnych pacjenta - kliknij by zobaczyć całość


Fragment zdjęcia z filtrem

Fragment obrazu ukazującego przebarwienia skóry pacjenta - kliknij by zobaczyć więcej ujęć


Dokumentacja przed i po zabiegu
Poniżej sekwencja fragmentów zdjęć dokumentujących dwa przykładowe zabiegi zamykania naczynek krwionośnych laserem (przed i po zabiegu).
Fragmenty zdjęć bez filtru

Fragmenty zdjęć bez filtru - ukazujące obszar będący przedmiotem zabiegu


Fragmenty zdjęć z filtrem

Fragmenty zdjęć z filtrem - pokazujące co będzie przedmiotem zabiegu


Fragmenty zdjęć z filtrem

Fragmenty zdjęć z filtrem - wizualizacja rozkładu naczyń krwionośnych


Fragmenty zdjęć z filtrem

Fragmenty zdjęć z filtrem - po zabiegu


Powiększenie fragmentu skóry jak w dermatoskopie
Urządzenie FOTOMEDICUS, w połączeniu z filtrem polaryzacyjnym, może wykonywać zdjęcia fragmentów skóry z niewielkiej odległości, realizując funkcjonalność prostego dermatoskopu. Poniżej zdjęcie, uzyskane z naszego urządzenia, ukazujące fragment skóry w powiększeniu. Zdjęcie takie, podobnie jak i zdjęcia z dermatoskopów importowane do systemu, może być następne przypisane do odpowiadającego mu obszaru, na zdjęciu np. całych pleców, dając funkcjonalność mappingu skóry.
Fragment zdjęcia z filtrem

Fragment obrazu ukazującego zbliżenie skóry pacjenta - kliknij by zobaczyć całe zdjęcie


Import zdjęć
Program systemu "FOTOMEDICUS" potrafi importować pliki zdjęciowe, wykonane dla potrzeb medycyny estetycznej i dermatologii, praktycznie z wszystkich dostępnych modeli cyfrowych aparatów fotograficznych oraz z większości dermatoskopów. Nowy użytkownik systemu może, bez problemu, wczytać do bazy całe swoje dotychczasowe archiwum zdjęciowe.
Zdjęcie z dermatoskopu

Przykład zdjęcia z dermatoskopu, zaimportowanego do bazy systemu


Rejestracja nowych zdjęć urządzeniem FOTOMEDICUS - powtarzalność ujęć
Powtarzalność ujęć jest wspierana w systemie FOTOMEDICUS na wiele sposobów. Duża energia generowanego światła powoduje, że pacjent oświetlany jest zawsze takim samym światłem, niezależnie od warunków otoczenia. System zapamiętuje w bazie danych ustawienia aparatu dla poprzednich zdjęć i odtwarza te parametry dla wszystkich następnych. Podgląd online z wyświetlaniem wcześniejszego zdjęcia (podgląd "ducha") pozwala na odwzorowanie zdjęcia w takiej samej skali powiększenia, z dokładnie takim samym ustawieniem fotografowanej części ciała. Powtarzalność ujęć wspiera też obecność w zestawie fotela i maty pozycjonującej oraz obecność tła zdjęciowego. Powtarzalność w spiera też wiele funkcji programu takich jak: szablony sesji zdjęciowych, obrysy części ciała, prezentacja, obok siebie, zdjęć przed i po jeszcze przed zatwierdzeniem tego ostatniego.
Ekran rejestracji zdjęć z podglądem wcześniej wykonanego zdjęcia

Ekran rejestracji zdjęć z podglądem wcześniej wykonanego zdjęcia (podgląd "ducha")


Planowanie i dokumentacja zabiegu
Wizualne planowanie zabiegu odbywa się bezpośrednio na zdjęciach pacjenta. Planowanie realizowane jest na oddzielnej warstwie prezentacyjnej, nie ingerując w treść samego zdjęcia. Warstwa z planem zabiegu może być w każdej chwili ukryta odsłaniając w pełni szczegóły zdjęcia. Istnieje możliwość wydrukowania raportu z planem zabiegu.
Ekran planowania zabiegu

Ekran z widocznymi elementami planowania zabiegu


Wydruki z własnym logo kliniki medycyny estetycznej
Oprogramowanie systemu "FOTOMEDICUS" oferuje możliwość zaprojektowania i generowania wysokiej jakości wydruków zdjęć wraz z niezbędnymi danymi opisowymi. Każdy wydruk może być tak zaprojektowany, by zawierał, w nagłówku lub w stopce, dane adresowe i logo użytkownika systemu. Przed każdym wydrukiem program wyświetla jego podgląd, dając możliwość zweryfikowania jego zawartości.
Podgląd wydruku

Podgląd przykładowego wydruku z systemuW związku z dynamicznym rozwojem systemu i oprogramowania, aktualny wygląd ekranów programu może podlegać niewielkim zmianom.