Fotomedicus - zdjęcia dla medycyny FOTOMEDICUS - fotografia dla medycyny estetycznej
elfo® - profesjonalne zdjęcia

Precyzja zdjęć od elfo

System Medycznej Dokumentacji Fotograficznej “FOTOMEDICUS”

Nowości/wydarzenia

DERMAVID Przedstawiamy nasz nowy produkt. Dermavid

System fotograficznej dokumentacji medycznej wraz

z analizą i planowaniem zabiegów

Medycyna estetyczna, dermatologia i kosmetologia, zdjęcia kliniczne

|Zobacz wideo| Video English| Zestaw FOTOMEDICUSWitamy na stronach poświęconych systemowi "FOTOMEDICUS" produkowanemu przez firmę "elfo".

System "FOTOMEDICUS" to oprogramowanie i ściśle z nim zintegrowany sprzęt, którego celem jest dostarczenie lekarzom medycyny estetycznej, specjalistom od dermatologii, kosmetologom, narzędzi do tworzenia fotograficznej dokumentacji medycznej, planowania zabiegów i fotograficznej analizy przypadków medycznych.
System jest elastyczny. Pozwala, z jednej strony skupiać się jedynie na wykonywaniu i gromadzeniu zdjęć dokumentujących przebieg leczenia i zmiany wyglądu pacjenta. Z drugiej strony, jeśli jest takie oczekiwanie lekarza, system umożliwia prowadzenie szczegółowej medycznej dokumentacji opisowej przypadków i przebiegu terapii.
System rozwija się bardzo dynamicznie i oferuje obecnie wiele unikalnych funkcji, takich jak:
-pogłębiona analiza stanu skóry (przebarwienia, pajączki, lepszy wgląd w zmiany na skórze i tuż pod jej powierzchnią),
-planowanie i opis zabiegu bezpośrednio na zdjęciach pacjenta,
-realistyczne symulacje rezultatów wybranych typów zabiegów,
-możliwość jednoczesnego dostępu do danych z wielu komputerów.

Ciągle dodajemy do systemu nowe funkcje, wsłuchując się uważnie w potrzeby naszych klientów. Nasz system aktualizacji gwarantuje użytkownikom dostęp do wszystkich nowych funkcji przez okres 12 miesięcy od daty zakupu.


Zestaw FOTOMEDICUS

Cechy systemu

Bardzo wysoka jakość zdjęć

Zdjęcia dokumentujące stan faktyczny powinny charakteryzować się wysoką jakością techniczną. Aspekt artystyczny musi być całkowicie podporządkowany wiernemu odwzorowaniu rzeczywistości. Cele te zostały osiągnięte poprzez zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i optymalne wykorzystanie użytego aparatu fotograficznego. Główne elementy to:
- wykorzystanie całej powierzchni matrycy rejestrującej zdjęcie poprzez pionowe ustawienie aparatu.
- stała wysoka energia lampy błyskowej uniezależniająca od warunków zastanych i zapewniająca wysoką powtarzalność zdjęć.
- stała temperatura barwowa światła zapewniająca wierne odwzorowanie walorów skóry.

Standaryzacja wykonywania zdjęć
Przyjęcie zaproponowanych zasad, określających warunki wykonania zdjęć prowadzi do minimalizacji zniekształceń geometrycznych, a w procesie porównywanie „przed” i „po” czyni je nieistotnymi. Dostarczona w zestawie mata podłogowa jest swoistym nawigatorem, który jest zawsze widoczny i w łatwy, niezawodny sposób pozwala ustawiać stanowisko w zależności od rodzaju wykonywanych zdjęć.

Identyczność i powtarzalność warunków wykonywania zdjęć „przed" i „po”
W konstrukcji urządzenia został położony szczególny nacisk na to, aby już na etapie wykonywania zdjęć uzyskać powtarzalność ujęć w różnych sesjach, wizytach. Osiągnięcie powtarzalności jest realizowane sprzętowo i programowo. Elementy sprzętowe to wystandaryzowana mata podłogowa oraz obrotowy fotel specjalnej konstrukcji, natomiast w ustawieniu ujęcia „po” jest bardzo pomocna technologia „ducha”, która pozwala wyświetlać zdjęcie „przed” jako tło zdjęcia „po”.

Niewielka powierzchnia zajmowana przez stanowisko
Całe stanowisko można ustawić na powierzchni o wymiarach 1,25x2,25m.

Możliwość wykonywania zdjęć wszystkich części ciała
Zastosowane rozwiązania pozwalają ustawić głowice urządzenia w taki sposób, aby była możliwość wykonania zdjęć nie tylko w pozycji siedzącej ale również w pozycji stojącej. Daje to możliwość wykonywania zdjęć dowolnej części ciała, pod dowolnym kątem lub pod kątami zalecanymi, standardowymi.

Import zdjęć wcześniej wykonanych oraz z zewnętrznych aparatów, dermatoskopów.
Prosty sposób wprowadzania zdjęć wykonanych dowolnymi aparatami fotograficznymi. Można importować do bazy zdjęcia wykonane wcześniej z zachowaniem dat ich wykonania. Zdjęcia z dermatoskopów można dodawać, jako opisy miejsc szczególnych. Będą one mogły być porównywane w systemie „przed” i „po” tak, jak zdjęcia główne.

Łatwość oceny postępów terapii za pomocą wygodnych narzędzi do porównywania zdjęć.
Wyświetlanie równoległe zdjęć (obok siebie) z szybkim przeskalowywaniem w najwyższej rozdzielczości, mechanizm szybkiego przełączania zdjęć czy technologia ducha stwarzają dogodne warunki do porównywania oceny postępów terapii.

Filtr polaryzacyjny
Szybka ocena efektu laserowego zamykania naczynek, ocena przebarwień, blizn, podawania toksyny botulinowej i wypełniaczy.
Zastosowanie polaryzacji krzyżowej wraz z filtrami cyfrowymi pozwala pokazać rozkłady hemoglobiny lub melaniny niewidoczne w normalnym świetle i na zdjęciach wykonanych tradycyjnymi metodami

Planowanie zabiegu bezpośrednio na zdjęciach z możliwością wydruku.
Oprogramowanie zawiera zespół narzędzi graficznych pozwalający szybko zaplanować zabieg z uwzględnieniem dawek, sposobu podawania i kierunków wstrzykiwania bezpośrednio na tle wykonanego zdjęcia. Tak uzyskany projekt można wydrukować np. do akceptacji, konsultacji.

Dokumentacja elektroniczna oparta na bazie danych
Dane pacjenta wraz z opisami, zaleceniami, zdjęciami są porządkowane automatycznie i przechowywane w bazie danych. Zaoszczędza to dużo czasu na porządkowaniu, zestawianiu zdjęć i bardzo przyspiesza proces podejmowania decyzji terapeutycznych

Wygodny eksport całych zdjęć oraz wybranych fragmentów do innych aplikacji
Przeglądane zdjęcia można drukować na formularzach i przenosić do innych aplikacji wykorzystując mechanizm schowka. Jest to cenna zaleta w przypadku opracowywania publikacji czy przygotowywania referatów. Zdjęcia można drukować w całości lub ich fragmenty.

Negatywy cyfrowe na potrzeby obrony przed postępowaniem roszczeniowym pacjentów
Wszystkie zdjęcia zapisywane są w postaci negatywu cyfrowego, który może być wykorzystany na drodze postępowania sądowego jako dowód w sprawie przeciwko roszczeniom pacjentów w stosunku do lekarza. Sam fakt sporządzania dokumentacji zdjęciowej wysokiej jakości jest elementem ograniczającym roszczeniowość pacjentów.

Tryb portfolio – bezpieczna prezentacja wybranych zdjęć.
Tryb portfolio to wygodny sposób prezentowania swoich wyników pracy przed przyszłym pacjentem lub na spotkaniach, konferencjach, prelekcjach. Pozwala wcześniej, z grona swoich pacjentów, wybrać charakterystyczne przypadki w celu ich przedstawienia, omówienia. Tryb portfolio eliminuje przypadkowe pokazywanie niewłaściwych zdjęć oraz zapobiega ujawnieniu danych osób bez ich zgody. Program pozwala zasłonić fragmenty umożliwiające identyfikacje osób.

Możliwość natychmiastowego dostępu do bazy z innych komputerów w sieci lokalnej(WiFi)
Bardzo ważna jest możliwość natychmiastowego dostępu do wspólnych danych z wielu pomieszczeń większego gabinetu lub kliniki. Jeden operator może wprowadzać dane osobowe i dostarczać materiał zdjęciowy dla wielu lekarzy. Zaoszczędza to w znacznym stopniu czas pracy lekarza pozwalając mu skupić się jedynie na zabiegach, terapii. Opisy wprowadzone w gabinecie są automatycznie dołączane do karty pacjenta. Zwiększa to wydajność pracy.